Izid monografije našega magistranda Teodora Petričevića

Pri založbi CEDRA Čakovec je izšla monografija Zakonodajni i institucionalni okvir za razvoj društvenog poduzetništva u jugoistočnoj Europi (Legislative and institutional framework for social entrepreneurship development in southeast Europe) magistranda Fakultete za komercialne in poslovne vede Celje, Teodora Petričevića. Delo temelji na magistrski nalogi, ki je bila pod mentorstvom doc. dr. Viljema Pšeničnyja uspešno zagovarjana oktobra 2012.

Monografija je dostopna v knjižnici FKPV.

V nadaljevanju sledi intervju z magistrantom Teodorom Petričevićem:

1) Kaj vas je motiviralo, da ste napisali monografijo z naslovom Zakonodajni i institucionalni okvir za razvoj društvenog poduzetništva u jugoistočnoj Europi?
Tema knjige oziroma magistrskega dela je izredno aktualna v procesu razvijanja in oblikovanja spodbudnega okolja za razvoj socialnega podjetništva na Hrvaškem in v državah Zahodnega Balkana. Smiselno je bilo omogočiti vsem interesnim skupinam dostop do informacij in podatkov v zvezi z zakonodajo in institucionalnimi okvirji razvoja ter delovanja neprofitnih socialnih podjetij. Čeprav bo delo v največjo korist in pomoč zagovornikom, raziskovalcem in tistim, ki opravljajo funkcijo odločanja, so velik interes za temo pokazali tudi praktiki in podjetniki.

2) Kakšni so vaši načrti za prihodnost?
Na profesionalnem področju nameravam skrbeti za izpopolnjevanje, učenje in multidisciplinarni razvoj, prav tako pa graditi na nadaljnjem vizionarstvu, eksperimentiranju, raziskovanju in razvoju novih podjetniških podjemov.

3) Kakšno mnenje imate o študiju na FKPV?
Študij na FKPV je na vsaj dveh področjih vplival na mojo osebno in profesionalno rast. Po eni strani je metodologija izvajanja izobraževanja s svojo odprtostjo omogočila interaktivno delo in učenje, izmenjavo izkušenj in prej osvojenega znanja med kolegi študenti in predavatelji. V izobraževanju na Hrvaškem se nisem imel priložnosti srečati s tovrstno prakso, zato je bilo izobraževanje na FKPV spodbudno, saj me je motiviralo za učenje (vzporedno sem končal specialistični študij na Panonia Univerisy na Madžarskem). Po drugi strani so teorija, znanje in izkušnje predavateljev precej vplivale na moje dojemanje podjetništva. Navedeno mi je neposredno pomagalo pri odkrivanju potencialnih tveganj, ki sem jih med študijem uspešno spreminjal v pozitivne zgodbe. V obdobju triletnega študija sem razvil štiri organizacije, ki danes samostojno delujejo na trgu in rastejo. Brez vsega navedenega moja podjetniška zgodba mogoče ne bi bila tako uspešna.

Avtorju ob pomembnem dosežku čestitamo!
 

Prijavite se na naše e-novice

Bodite obveščeni in se prijavite na naše e-novice

© 2016 - 2025

Fakulteta za komercialne in poslovne vede

, vse pravice pridržane. | Piškotki