Študent napreduje v višji letnik, če za to izpolnjuje pogoje in ima poravnano šolnino oz. druge finančne obveznosti. Študent lahko napreduje hitreje kot je običajno, vendar mora poravnati šolnino za vsak letnik, za katerega opravlja izpite.
Redno napredovanje: V magistrskem študijskem programu napreduje študent v 2. letnik, če zbere vsaj 40 KT in ima v celoti poravnano šolnino.
Izredno napredovanje: Napredovanje v višji letnik je mogoče tudi brez zadostnega števila KT, in sicer: v magistrskem študijskem programu lahko študent napreduje v 2. letnik, če doseže vsaj 17 KT. Študent magistrskega študija lahko izredno napreduje v višji letnik, tudi, če ima za to opravičljive razloge (daljša službena odsotnost, daljša bolezen …). O izrednem napredovanju odloča Komisija za študijske zadeve magistrskega študija na podlagi vloge, ki je plačljiva po veljavnem ceniku.
Študent lahko v času študija enkrat ponavlja letnik in enkrat spremeni modul. Študent, ki spremeni modul, mora opraviti obveznosti smernih predmetov novo izbranega modula, ne glede na to, da je opravil že nekatere obveznosti iz prvo izbranega modula. Študent se lahko odloči, da izbere študij dveh modulov hkrati in opravi posebne obveznosti vsakega modula. V magistrskem delu lahko poveže tematiko obeh modulov. Študent praviloma zaključi študij v času, predvidenem s študijskim programom. Iz opravičljivih razlogov se lahko študij podaljša za eno leto. Študent pa lahko napreduje v višji letnik in konča študij prej kot je predvideno s študijskim programom.
Načini in oblike izvajanja študija
Pri izrednem študiju poteka organizirano pedagoško delo po sistemu zaporedne izvedbe učnih predmetov. Vsak predmet se začne s predavanji oziroma drugimi predvidenimi oblikami dela in se nadaljujejo toliko časa, da se izčrpajo vse predvidene oblike dela ter se lahko izvede celotno preverjanje znanja. Pri izrednem študiju se en letnik izvede v obsegu 70 % kontaktnih ur.
Za kandidate, ki iz objektivnih razlogov ne morejo obiskovati predavanj oz. drugih skupaj organiziranih oblik študija, se lahko uvede študij, ki je običajen za študij na daljavo oziroma se klasičen način študija kombinira s prvinami študija na daljavo.
Študentje se lahko odločijo, da del študija opravijo v tujini. O tem na prošnjo kandidata sprejme sklep Komisija za podiplomski študij, ki določi dolžino študija in obveznosti, ki se kandidatu priznajo.
Senat FKPV lahko razpiše magistrski program kot izredni študij na sedežu FKPV v Celju, v Ljubljani in Mariboru pa na centrih za izredni dodiplomski študij.
Pogoji za dokončanje študija
Pogoj za dokončanje študija so opravljene vse s programom predvidene obveznosti ter napisano in uspešno zagovarjamo magistrsko delo, s čimer kandidat zbere najmanj 120 ECTS.
Strokovni oziroma znanstveni naslov
Po opravljenih vseh obveznostih, predpisanih s študijskim programom podiplomskega študija Turizma na FKPV, pridobi kandidat naslov magister/magistrica turizma. Naslov se okrajšano zapiše kot mag. tur. za imenom in priimkom. Če bo zakon o strokovnih in znanstvenih nazivih določal drugače, bo naslov naknadno usklajen z zakonom.