LOKACIJA ŠTUDIJA
Celje, Ljubljana, Maribor in Murska Sobota.
NAČIN ŠTUDIJA
Izredni študij.
LOKACIJA ŠTUDIJA
Celje, Ljubljana, Maribor in Murska Sobota.
NAČIN ŠTUDIJA
Izredni študij.
ORGANIZACIJA ŠTUDIJA
Predavanja so načeloma dvakrat tedensko od ponedeljka do petka (16.30 – 19.45) in potekajo kombinirano – na daljavo in v živo.
GRADIVO
V e-učilnici so objavljena gradiva za študij. Predavanja na daljavo se snemajo, posnetki predavanj so v e-učilnici dostopni do konca študijskega leta.
Študent sproti dokazuje doseženo znanje z aktivnim sodelovanjem pri predavanjih in vajah, s krajšimi pisnimi izdelki, pisnimi testi – kolokviji in z aktivnim vključevanjem v delovno okolje, ob koncu učnega procesa pa opravlja pisni/ustni izpit. Izpiti potekajo dva do tri tedne po zaključenih predavanjih za posamezni predmet. Uspeh na izpitu se ocenjuje z ocenami: odlično (10), prav dobro (9 in 8), dobro (7), zadostno (6) in nezadostno (1 do 5). Podrobni kriteriji ocenjevanja so zapisani v učnih načrtih in navodilih za sodelovanje pri predmetu.
Napredovanje
Izredni študent napreduje v 2. letnik, če zbere vsaj 20 KT in ima v celoti poravnano šolnino. Za napredovanje v 3. letnik mora imeti vsaj 80 KT in poravnano šolnino. Prakso mora študent opraviti do prijave zagovora diplomske naloge ali do pristopa k zadnjemu diplomskemu izpitu.
Dokončanje študija
Študent lahko zaključi študij:
Študent lahko prijavi temo diplomske naloge, ko mu manjkata največ dva izpita. Podrobnejše postopke o prijavi in pripravi diplomske naloge in opravljanju diplomskih izpitov določa Pravilnik o zaključku študija na prvi bolonjski stopnji.
Študent dokonča študij, ko opravi vse s študijskim programom predvidene obveznosti. S tem skupaj zbere 180 KT in pridobi strokovni naslov diplomirani poslovni informatik (VS) oz. diplomirana poslovna informatičarka (VS).
Ponavljanje
Študent, ki ni izpolnil pogojev za napredovanje, lahko ponavlja letnik. V celotnem študiju lahko samo enkrat ponavlja letnik brez plačila šolnine. V tem primeru plača le stroške ponovnega vpisa po veljavnem ceniku. Tretjega letnika študent praviloma ne ponavlja. Opravljanju manjkajočih študijskih obveznosti je namenjen absolventski staž.
Podaljšanje statusa
Iz upravičenih razlogov se status študenta lahko tudi podaljša, vendar največ za eno leto:
Študentke matere, ki v času študija rodijo, in študenti, ki v času študija postanejo očetje, imajo pravico do podaljšanja študentskega statusa za eno leto za vsakega živorojenega otroka.
Priznavanje izpitov, prakse in drugih znanj ureja Komisija za študijske zadeve dodiplomskega študija (v nadaljevanju KŠZDŠ), ki zaseda praviloma vsak zadnji delovni dan v mesecu.
Priznavanje izpitov
Skladno s Pravilnikom o preverjanju in ocenjevanju znanja na FKPV lahko študent, ki je pred vpisom že študiral v drugem visokošolskem študijskem programu, zaprosi za priznavanje opravljenih izpitov. FKPV študentom priznava pridobljena znanja in spretnosti, ki po vsebini, obsegu in zahtevnosti v celoti ali najmanj 70% ustrezajo splošnim oziroma predmetno-specifičnim kompetencam, ki so določene s posameznim študijskim programom. Izpiti se lahko priznajo v celoti ali delno, odvisno od skladnosti učnih načrtov.
Študent odda Vlogo za priznavanje izpitov, kateri priloži potrdilo o opravljenih izpitih, iz katerega sta razvidna ocena in datum opravljanja izpita, učni program predmeta, ki mora biti potrjen s strani šole in kopijo potrdila o plačilu vloge.
Priznavanje prakse
Priznavanje obveznosti pri predmetu praktično usposabljanje (v nadaljevanju praksa) opravi organizator prakse na osnovi vloge študenta, njegove predloge pa dokončno potrdi KŠZDŠ. Kriterij za priznavanje ustreznosti delovnih izkušenj je primerjava med usmerjevalnimi ter operativnimi cilji predmeta in med deli in nalogami, ki jih je opravljal študent med zaposlitvijo.
Praksa se v celoti prizna:
Praksa se delno prizna študentom, ki imajo manj kot 2 leti ustreznih delovnih izkušenj. V tem primeru študent opravi del predpisanih ur prakse v podjetju in pripravi pisno poročilo o praksi. Študent odda vlogo z ustreznimi dokazili v predpisanem roku.
Priznavanje neformalno pridobljenega znanja in spretnosti
Skladno s Pravilnikom o postopku in merilih za priznavanje neformalno pridobljenega znanja in spretnosti lahko FKPV prizna študentu znanja in usposobljenosti, pridobljena z neformalnim ali izkustvenim učenjem. Osnova za priznanje je pisna vloga s priloženimi uradnimi potrdili in izvlečkom programa oziroma druga pisna dokazila, iz katerih je mogoče presoditi raven pridobljenega znanja. Stopnjo priznavanja študijske obveznosti odobri KŠZDŠ na predlog nosilca predmeta, ki ovrednoti priznanje s kreditnimi točkami in oceno.
Podlaga za priznavanje je potrdilo ali druga listina o opravljenem programu, v katerem so navedeni datum in ustanova, število kreditnih točk (če je to določeno) in program z vsebino, ki ga je kandidat obiskoval. Potrdila oziroma druge listine, s katerimi kandidat lahko dokazuje pridobljeno znanje v neformalnih programih izobraževanja, so:
Na podlagi dokumentacije, ki vključuje tudi mnenje nosilca predmeta, se KŠZDŠ odloči o priznavanju celotne ali delne študijske obveznosti pri posameznem predmetu, o obveznosti seminarske naloge in o drugih obveznostih, upoštevajoč pri tem način dela pri posameznem predmetu.
Opisani kriteriji veljajo za priznavanje znanja, pridobljenega v Sloveniji in v tujini.